    Murata Electronics GCM3195C2A752GA16D
    Part No.:
    GCM3195C2A752GA16D
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGCM3195C2A752GA16D.pdf
    Description:
    CAP CER 7500PF 100V C0G/NP0 1206
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    7500 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GCM3195C2A752GA16D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GCM3195C2A752GA16D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM3195C2A752GA16D?
    Image GCM3195C2A752GA16D
    Part Number GCM3195C2A752GA16D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 7500 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)