    Murata Electronics GCM21B7U2E562JX03L
    Part No.:
    GCM21B7U2E562JX03L
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGCM21B7U2E562JX03L.pdf
    Description:
    CAP CER 5600PF 250V U2J 0805
    Capacitance:
    5600 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    U2J
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GCM21B7U2E562JX03L on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GCM21B7U2E562JX03L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM21B7U2E562JX03L?
    Image GCM21B7U2E562JX03L
    Part Number GCM21B7U2E562JX03L
    Product Status Active
    Capacitance 5600 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)