    Murata Electronics GCM219R71H123JA37D
    Part No.:
    GCM219R71H123JA37D
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGCM219R71H123JA37D.pdf
    Description:
    CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GCM219R71H123JA37D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GCM219R71H123JA37D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM219R71H123JA37D?
    Image GCM219R71H123JA37D
    Part Number GCM219R71H123JA37D
    Product Status Not For New Designs
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)