    Murata Electronics GCM2195C1K752JA16J
    Part No.:
    GCM2195C1K752JA16J
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGCM2195C1K752JA16J.pdf
    Description:
    CAP CER 7500PF 80V C0G/NP0 0805
    Capacitance:
    7500 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    80V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GCM2195C1K752JA16J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GCM2195C1K752JA16J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM2195C1K752JA16J?
    Image GCM2195C1K752JA16J
    Part Number GCM2195C1K752JA16J
    Product Status Active
    Capacitance 7500 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 80V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)