    Vishay Vitramon GA1812Y684MXAAT31G
    Part No.:
    GA1812Y684MXAAT31G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1812Y684MXAAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1812Y684MXAAT31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1812Y684MXAAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812Y684MXAAT31G?
    Image GA1812Y684MXAAT31G
    Part Number GA1812Y684MXAAT31G
    Product Status Active
    Capacitance 0.68 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)