    Vishay Vitramon GA1812A332KBEAT31G
    Part No.:
    GA1812A332KBEAT31G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1812A332KBEAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    3300 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1812A332KBEAT31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1812A332KBEAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A332KBEAT31G?
    Image GA1812A332KBEAT31G
    Part Number GA1812A332KBEAT31G
    Product Status Active
    Capacitance 3300 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)