    Vishay Vitramon GA1812A222KBLAT31G
    Part No.:
    GA1812A222KBLAT31G
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1812A222KBLAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1812
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    GA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1812A222KBLAT31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1812A222KBLAT31G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A222KBLAT31G?
    Image GA1812A222KBLAT31G
    Part Number GA1812A222KBLAT31G
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series GA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)