    Vishay Vitramon GA1812A152KBLAT31G
    Part No.:
    GA1812A152KBLAT31G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1812A152KBLAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1812A152KBLAT31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1812A152KBLAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A152KBLAT31G?
    Image GA1812A152KBLAT31G
    Part Number GA1812A152KBLAT31G
    Product Status Active
    Capacitance 1500 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)