    Vishay Vitramon GA1210H683JXAAR31G
    Part No.:
    GA1210H683JXAAR31G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1210H683JXAAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.068UF 50V X8R 1210
    Capacitance:
    0.068 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X8R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1210H683JXAAR31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1210H683JXAAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1210H683JXAAR31G?
    Image GA1210H683JXAAR31G
    Part Number GA1210H683JXAAR31G
    Product Status Active
    Capacitance 0.068 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X8R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)