    Vishay Vitramon GA1210A392FBCAR31G
    Part No.:
    GA1210A392FBCAR31G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGA1210A392FBCAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1210
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GA1210A392FBCAR31G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GA1210A392FBCAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1210A392FBCAR31G?
    Image GA1210A392FBCAR31G
    Part Number GA1210A392FBCAR31G
    Product Status Active
    Capacitance 3900 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)