    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F339MX231031MCI2B0
    Part No.:
    F339MX231031MCI2B0
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDF339MX231031MCI2B0.pdf
    Description:
    CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    310V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 110°C
    Size / Dimension:
    0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.354" (9.00mm)
    Lead Spacing:
    0.295" (7.50mm)
    Features:
    1. How to order F339MX231031MCI2B0 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the F339MX231031MCI2B0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F339MX231031MCI2B0?
    Image F339MX231031MCI2B0
    Part Number F339MX231031MCI2B0
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Package/Case Radial
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 310V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)