    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F339MX222231MCI2B0
    Part No.:
    F339MX222231MCI2B0
    Manufacturer:
    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Radial
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDF339MX222231MCI2B0.pdf
    Description:
    CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
    Manufacturer:
    Package/Case:
    Radial
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    310V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 110°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.354" (9.00mm)
    Termination:
    PC Pins
    Lead Spacing:
    0.295" (7.50mm)
    Applications:
    EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    X2
    Features:
    1. How to order F339MX222231MCI2B0 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the F339MX222231MCI2B0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F339MX222231MCI2B0?
    Image F339MX222231MCI2B0
    Part Number F339MX222231MCI2B0
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Package/Case Radial
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 310V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)