    Infineon Technologies ESD5V3U1U-02LRH E6327
    Part No.:
    ESD5V3U1U-02LRH E6327
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    SOD-882
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDESD5V3U1U-02LRH E6327.pdf
    Description:
    TVS DIODE 5.3VWM 28VC TSLP-2-7
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Package/Case:
    SOD-882
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    5.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    28V (Typ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    3A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    Ethernet, HDMI
    Capacitance @ Frequency:
    0.4pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    PG-TSLP-2-7
    1. How to order ESD5V3U1U-02LRH E6327 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ESD5V3U1U-02LRH E6327 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ESD5V3U1U-02LRH E6327?
    Image ESD5V3U1U02LRHE6327XTSA1 ESD5V3U1U-02LRH E6327 ESD5V3U1U-02LS E6327
    Part Number ESD5V3U1U02LRHE6327XTSA1 ESD5V3U1U-02LRH E6327 ESD5V3U1U-02LS E6327
    Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies Infineon Technologies
    Package/Case SOD-882 SOD-882 0201 (0603 Metric)
    Series - - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Obsolete Obsolete
    Type Zener Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1 1
    Bidirectional Channels - - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.3V (Max) 5.3V (Max) 5.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 6V 6V 6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28V (Typ) 28V (Typ) 28V (Typ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse - - -
    Power Line Protection No No No
    Applications Ethernet, HDMI, USB Ethernet, HDMI Ethernet, HDMI
    Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz 0.4pF @ 1MHz 0.4pF @ 1MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) -55°C ~ 125°C (TJ) -55°C ~ 125°C (TJ)