    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC246860183
    Part No.:
    BFC246860183
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDBFC246860183.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.018UF RADIAL
    Capacitance:
    0.018 µF
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Height - Seated (Max):
    0.630" (16.00mm)
    Lead Spacing:
    0.295" (7.50mm)
    Features:
    1. How to order BFC246860183 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BFC246860183 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BFC246860183?
    Image BFC246860183
    Part Number BFC246860183
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.018 µF
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension -
    Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)