    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233848002
    Part No.:
    BFC233848002
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDBFC233848002.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.015UF 20% 800VDC RAD
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    300V
    Voltage Rating - DC:
    800V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Applications:
    EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    X2
    Features:
    1. How to order BFC233848002 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BFC233848002 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BFC233848002?
    Image BFC233848002
    Part Number BFC233848002
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.015 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 300V
    Voltage Rating - DC 800V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C