    YAGEO AT0402BRD0730K1L
    Part No.:
    AT0402BRD0730K1L
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDAT0402BRD0730K1L.pdf
    Description:
    RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
    Manufacturer:
    YAGEO
    Series:
    AT
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    30.1 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.014" (0.35mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order AT0402BRD0730K1L on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AT0402BRD0730K1L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AT0402BRD0730K1L?
    Image AT0402BRD0730K1L
    Part Number AT0402BRD0730K1L
    Manufacturer YAGEO
    Series AT
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 30.1 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)