    Skyworks Solutions Inc. 540ABA156M250BBG
    Part No.:
    540ABA156M250BBG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED540ABA156M250BBG.pdf
    Description:
    XTAL OSCILLATOR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Ultra™ Si540
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Not For New Designs
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    156.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    132mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    1. How to order 540ABA156M250BBG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 540ABA156M250BBG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540ABA156M250BBG?
    Image 540ABA156M250BBGR 540ABA156M250BBG
    Part Number 540ABA156M250BBGR 540ABA156M250BBG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Not For New Designs Not For New Designs
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 132mA 132mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)