    Skyworks Solutions Inc. 535FC159M375DGR
    Part No.:
    535FC159M375DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED535FC159M375DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS SMD
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si535
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    159.375 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 535FC159M375DGR on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 535FC159M375DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 535FC159M375DGR?
    Image 535FC159M375DGR
    Part Number 535FC159M375DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si535
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 159.375 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 98mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)