    Skyworks Solutions Inc. 531EB106M250DG
    Part No.:
    531EB106M250DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED531EB106M250DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si531
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    106.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 531EB106M250DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 531EB106M250DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531EB106M250DG?
    Image 531EB106M250DGR 531EB106M250DG
    Part Number 531EB106M250DGR 531EB106M250DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si531 Si531
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 106.25 MHz 106.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 121mA 121mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)