    Skyworks Solutions Inc. 530PB49M1520DG
    Part No.:
    530PB49M1520DG
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530PB49M1520DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
    Frequency:
    49.152 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530PB49M1520DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530PB49M1520DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530PB49M1520DG?
    Image 530PB49M1520DGR 530PB49M1520DG
    Part Number 530PB49M1520DGR 530PB49M1520DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 49.152 MHz 49.152 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 88mA 88mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)