    Skyworks Solutions Inc. 530JB100M000DG
    Part No.:
    530JB100M000DG
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530JB100M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    100 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530JB100M000DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530JB100M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530JB100M000DG?
    Image 530JB100M000DGR 530JB100M000DG
    Part Number 530JB100M000DGR 530JB100M000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530 Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 1.8V 1.8V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 88mA 88mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)