    Skyworks Solutions Inc. 530BB74M2500DG
    Part No.:
    530BB74M2500DG
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530BB74M2500DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    74.25 MHz
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530BB74M2500DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530BB74M2500DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530BB74M2500DG?
    Image 530BB74M2500DGR 530BB74M2500DG
    Part Number 530BB74M2500DGR 530BB74M2500DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530 Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 74.25 MHz 74.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)