    Skyworks Solutions Inc. 530AB96M0000DG
    Part No.:
    530AB96M0000DG
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530AB96M0000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 96.0000MHZ LVPECL
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    96 MHz
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530AB96M0000DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530AB96M0000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530AB96M0000DG?
    Image 530AB96M0000DGR 530AB96M0000DG
    Part Number 530AB96M0000DGR 530AB96M0000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530 Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 96 MHz 96 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 121mA 121mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)