    Skyworks Solutions Inc. 530AB83M3333DG
    Part No.:
    530AB83M3333DG
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530AB83M3333DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 83.3333MHZ LVPECL
    Frequency:
    83.3333 MHz
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530AB83M3333DG on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530AB83M3333DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530AB83M3333DG?
    Image 530AB83M3333DGR 530AB83M3333DG
    Part Number 530AB83M3333DGR 530AB83M3333DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 83.3333 MHz 83.3333 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 121mA 121mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)