    Skyworks Solutions Inc. 530AA164M355DGR
    Part No.:
    530AA164M355DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED530AA164M355DGR.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si530
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    164.355 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 530AA164M355DGR on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 530AA164M355DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530AA164M355DGR?
    Image 530AA164M355DGR
    Part Number 530AA164M355DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 164.355 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 121mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)