    Vishay Sprague 150D474X9100A2BE3
    Part No.:
    150D474X9100A2BE3
    Description:
    CAP TANT 0.47UF 10% 100V AXIAL
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
    Manufacturer Size Code:
    A
    Qualification:
    1. How to order 150D474X9100A2BE3 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 150D474X9100A2BE3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 150D474X9100A2BE3?
    Image 150D474X9100A2BE3
    Part Number 150D474X9100A2BE3
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTALEX™, 150D
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100 V
    Type Hermetically Sealed
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)