    Vishay Sprague 150D394X9100A2B
    Part No.:
    150D394X9100A2B
    Description:
    CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL
    Capacitance:
    0.39 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
    Manufacturer Size Code:
    A
    Qualification:
    1. How to order 150D394X9100A2B on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 150D394X9100A2B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 150D394X9100A2B?
    Image 150D394X9100A2B 150D394X9100A2BE3
    Part Number 150D394X9100A2B 150D394X9100A2BE3
    Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
    Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 0.39 µF 0.39 µF
    Tolerance ±10% ±10%
    Voltage - Rated 100 V 100 V
    Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)