    Vishay Sprague 150D154X0100A2BE3
    Part No.:
    150D154X0100A2BE3
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTALEX™, 150D
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    100 V
    Type:
    Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order 150D154X0100A2BE3 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 150D154X0100A2BE3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 150D154X0100A2BE3?
    Image 150D154X0100A2BE3
    Part Number 150D154X0100A2BE3
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTALEX™, 150D
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 0.15 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 100 V
    Type Hermetically Sealed
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)