    KYOCERA AVX 06035E104MAT2A
    Part No.:
    06035E104MAT2A
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    Z5U
    Operating Temperature:
    10°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order 06035E104MAT2A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035E104MAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035E104MAT2A?
    Image 06035E104MAT2A
    Part Number 06035E104MAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)