    KYOCERA AVX 06035A470G4T2A
    Part No.:
    06035A470G4T2A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED06035A470G4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER SMD
    Capacitance:
    47 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order 06035A470G4T2A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035A470G4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035A470G4T2A?
    Image 06035A470G4T2A
    Part Number 06035A470G4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 47 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)