    KYOCERA AVX 0201ZG103KAT2A
    Part No.:
    0201ZG103KAT2A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED0201ZG103KAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 10V Y5V 0201
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order 0201ZG103KAT2A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 0201ZG103KAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0201ZG103KAT2A?
    Image 0201ZG103KAT2A
    Part Number 0201ZG103KAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)