    KYOCERA AVX 0201ZD103KAQ2A
    Part No.:
    0201ZD103KAQ2A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED0201ZD103KAQ2A.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order 0201ZD103KAQ2A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 0201ZD103KAQ2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0201ZD103KAQ2A?
    Image 0201ZD103KAQ2A
    Part Number 0201ZD103KAQ2A
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)