    Texas Instruments TL780-12CKTE
    Part No.:
    TL780-12CKTE
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
    Package:
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTL780-12CKTE.pdf
    Description:
    FIXED POSITIVE STANDARD REGULATO
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Output Configuration:
    Output Type:
    Number of Regulators:
    Voltage - Input (Max):
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    Current - Output:
    Current - Quiescent (Iq):
    Current - Supply (Max):
    PSRR:
    Control Features:
    Protection Features:
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order TL780-12CKTE on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TL780-12CKTE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL780-12CKTE?
    Image TL780-05CKTE TL780-12CKTER TL780-05CKC TL780-15CKC TL780-12CKC
    Part Number TL780-05CKTE TL780-12CKTER TL780-05CKC TL780-15CKC TL780-12CKC
    Series * * - - -
    Package/Case - - TO-220-3 TO-220-3 TO-220-3
    Packaging Bulk Bulk Tube Tube Tube
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Output Configuration - - Positive Positive Positive
    Output Type - - Fixed Fixed Fixed
    Number of Regulators - - 1 1 1
    Voltage - Input (Max) - - 25V 30V 30V
    Voltage - Output (Min/Fixed) - - 5V 15V 12V
    Voltage Dropout (Max) - - 2V @ 1A 2V @ 1A 2V @ 1A
    Current - Output - - 1.5A 1.5A 1.5A
    PSRR - - 85dB (120Hz) 85dB (120Hz) 85dB (120Hz)
    Control Features - - - - -
    Operating Temperature - - 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C