    Suntsu Electronics, Inc SXT3248EB07-50.000M
    Part No.:
    SXT3248EB07-50.000M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT3248EB07-50.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 50.000MHZ 8PF SMD
    Frequency:
    50 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    35 Ohms
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)