    Suntsu Electronics, Inc SXT32417DA17-11.0592M
    Part No.:
    SXT32417DA17-11.0592M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT32417DA17-11.0592M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 11.0592MHZ 17PF SMD
    Frequency:
    11.0592 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    17pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    250 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)