    Suntsu Electronics, Inc SXT32417CA17-18.432M
    Part No.:
    SXT32417CA17-18.432M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT32417CA17-18.432M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 18.432MHZ 17PF SMD
    Frequency:
    18.432 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±25ppm
    Load Capacitance:
    17pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)