    Suntsu Electronics, Inc SXT32416BA07-12.288M
    Part No.:
    SXT32416BA07-12.288M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT32416BA07-12.288M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 12.288MHZ 16PF SMD
    Frequency:
    12.288 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)