    Suntsu Electronics, Inc SXT2248EE16-32.000M
    Part No.:
    SXT2248EE16-32.000M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT2248EE16-32.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.000MHZ 8 PF SMD
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)