    Suntsu Electronics, Inc SXT2248ED16-32.000M
    Part No.:
    SXT2248ED16-32.000M
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT2248ED16-32.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.000MHZ 8 PF SMD
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Series:
    SXT224
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)