    Suntsu Electronics, Inc SXT21412EC16-40.000M
    Part No.:
    SXT21412EC16-40.000M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT21412EC16-40.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 40.000MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    40 MHz
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)