    Suntsu Electronics, Inc SXT21410BB27-20.000M
    Part No.:
    SXT21410BB27-20.000M
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT21410BB27-20.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.000MHZ 10 PF SMD
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    200 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)