    Suntsu Electronics, Inc SXT1147AA16-24.000M
    Part No.:
    SXT1147AA16-24.000M
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSXT1147AA16-24.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.000MHZ 7 PF SMD
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Series:
    SXT114
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    7pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.018" (0.45mm)