    Delevan SP1812-152G
    Part No.:
    SP1812-152G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSP1812-152G.pdf
    Description:
    FIXED IND 1.5UH 1.43A 98MOHM SMD
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±2%
    Current Rating (Amps):
    1.43 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.69A
    DC Resistance (DCR):
    98mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
    Height - Seated (Max):
    0.134" (3.40mm)