    Delevan SP1812-124G
    Part No.:
    SP1812-124G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSP1812-124G.pdf
    Description:
    FIXED IND 120UH 210MA 4.6OHM SMD
    Inductance:
    120 µH
    Tolerance:
    ±2%
    Current Rating (Amps):
    210 mA
    Current - Saturation (Isat):
    188mA
    DC Resistance (DCR):
    4.6Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
    Height - Seated (Max):
    0.134" (3.40mm)