    SiTime SIT9365AC-2E1-33E168.040678
    Part No.:
    SIT9365AC-2E1-33E168.040678
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT9365AC-2E1-33E168.040678.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 168.040678MHZ LVDS
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Frequency:
    168.040678 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)