    SiTime SIT9365AC-2B1-30N159.375000
    Part No.:
    SIT9365AC-2B1-30N159.375000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT9365AC-2B1-30N159.375000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 159.3750MHZ LVDS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT9365, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    159.375 MHz
    Function:
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    6-PQFD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)