    SiTime SIT8008AI-33-33S-6.912000
    Part No.:
    SIT8008AI-33-33S-6.912000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT8008AI-33-33S-6.912000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 6.9120MHZ H/LV-CMOS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT8008
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    6.912 MHz
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    HCMOS, LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    4.5mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-PQFN (5x3.2)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)