    SiTime SIT1602BI-83-XXS-18.432000
    Part No.:
    SIT1602BI-83-XXS-18.432000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT1602BI-83-XXS-18.432000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
    Frequency:
    18.432 MHz
    Function:
    Standby (Power Down)
    Voltage - Supply:
    2.25V ~ 3.63V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    4.5mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)