    SiTime SIT1602BI-83-30E-74.250000
    Part No.:
    SIT1602BI-83-30E-74.250000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT1602BI-83-30E-74.250000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
    Frequency:
    74.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    4.5mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)