    SiTime SIT1602BI-33-XXS-26.000000
    Part No.:
    SIT1602BI-33-XXS-26.000000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT1602BI-33-XXS-26.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
    Frequency:
    26 MHz
    Function:
    Standby (Power Down)
    Voltage - Supply:
    2.25V ~ 3.63V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    4.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)